Kalkulator przychodów w 2010

0,00 

autor:

Monika Cieślak

stan prawny na: 1 października 2010

stron: 296

do pobrania:

brak w magazynie

Kategoria:

Opis

Podręcznik do nauki naliczania płac.

Pomoc dla specjalisty, Narzędzie dla menedżera, Instrukcja dla laika.

Książka wyjaśnia tajniki naliczania wynagrodzeń pracowników. Napisana jest przez praktyka rachuby płac, doświadczonego trenera kursów płacowych.

Zakup książki jest rekomendowany przez autorkę kiedy:

  • chcesz nauczyć się jak wyliczać wynagrodzenia pracownicze,
  • jesteś specjalistą ds. płac, ale kilka miesięcy przerwy w pracy sprawiło, że chcesz sprawdzić czy Twoja wiedza się nie zdezaktualizowała,
  • aplikujesz do pracy i Twoja wiedza będzie sprawdzana w czasie rozmów kwalifikacyjnych testami kompetencyjnymi,
  • nie masz czasu na kurs płacowy, a chcesz odświeżyć wiedzę i poszerzyć zakres wiadomości,
  • masz wątpliwości czy dobrze naliczasz zasiłki lub wynagrodzenie urlopowe ze zmiennych składników wynagrodzenia,
  • chcesz poćwiczyć naliczanie płac.

Jeśli zaczynasz naukę zawodu książka ta jest dla Ciebie niezbędnym podręcznikiem nauki zawodu. Wzbogacona o dziesiątki przykładów i ćwiczeń, przepisy, orzecznictwo oraz pisma urzędowe stanowi cenne źródło wiedzy i nauki zawodu nie tylko dla początkujących pracowników działu płac, ale i dla wszystkich pragnących nauczyć się rachuby płac. Napisana prostym, pozbawionym fachowego żargonu językiem pomaga zrozumieć złożone aspekty naliczania wynagrodzeń, krok po kroku.

Książka zawiera również liczne ćwiczenia i pytania po omówieniu każdego tematu, dla osób, które pragną utrwalić wiedzę teoretyczną w praktyce.

Zwraca uwagę na najczęściej popełniane błędy w rachubie płac oraz podpowiada ciekawe rozwiązania dotyczące minimalizowania obciążeń podatkowo-składkowych.

Nie chcąc unikać tematów trudnych i kontrowersyjnych, autorka poruszyła zagadnienia, dla których nie ma jednoznacznych rozwiązań w przepisach prawnych. W takich sytuacjach wskazano praktykowane rozwiązania, zaznaczając istniejące kontrowersje i wątpliwości. Wymaga podkreślenia, iż przedstawione rozwiązania są zalecane, aczkolwiek niniejsza pozycja nie stanowi źródła prawa, dostarcza natomiast szeregu wskazówek na temat jego interpretacji. Jest ona źródłem wiedzy na temat praktykowanych i doradzanych rozwiązań problemów płacowych. Często w polskiej praktyce, bez zmiany przepisów prawnych, zmienia się interpretacja organów skarbowych czy organów ZUS. Przykładem mogą być zmieniające się interpretacje na temat opodatkowania pakietów medycznych czy imprez integracyjnych na przestrzeni ostatnich lat.