ZFŚS od A do Z w 2009

0,00 

autorzy:

Piotr Ciborski, Monika Cieślak

stan prawny na: 1 kwietnia 2009

stron: 191

do pobrania:

brak w magazynie

Kategoria:

Opis

Wiele kwestii w zakresie administrowania Zakładowym Funduszem Świadczeń Socjalnych jest uregulowanych w przepisach zbyt ogólnikowo. Zagadnienia związane z opodatkowaniem i oskładkowaniem świadczeń z ZFŚS i świadczenia urlopowego rodzą wiele pytań. Osoby odpowiedzialne za administrację środkami Funduszu, kadrowcy, związkowcy szukają wyjaśnienia swoich wątpliwości w zakresie prawidłowości podejmowanych czynności i dokonywanych rozliczeń w fachowej prasie i podczas szkoleń.

Autorzy szkoląc z tematyki działalności socjalnej zbierali pytania zadawane przez uczestników szkoleń. Wiele z nich powtarzało się. „ZFŚS od A do Z w 2009” omawia zagadnienia związane z ZFŚS i świadczeniem urlopowym, zawiera najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi, wzory pism związanych z prowadzeniem działalności socjalnej, przepisy prawne regulujące omawiane kwestie i wykaz najczęściej popełnianych błędów.

Nie chcąc unikać tematów trudnych i kontrowersyjnych, autorzy poruszyli zagadnienia, dla których nie ma jednoznacznych rozwiązań w systemie prawnym. W takich sytuacjach wskazano praktykowane rozwiązania, zaznaczając istniejące kontrowersje i wątpliwości.

Publikacja jest źródłem wiedzy na temat praktykowanych i doradzanych przez autorów najlepszych praktyk. 

 

Publikacja zawiera:

  • wyczerpujące omówienie prezentowanych zagadnień z uwzględnieniem stanu prawnego na dzień 1 kwietnia 2009 roku,
  • przykłady, pytania i odpowiedzi uwzględniające najnowsze orzecznictwo oraz pisma urzędowe,
  • wzory regulaminu i dokumentacji związanej z prowadzeniem ZFŚS,
  • przykładowe wyliczenia pokazujące konsekwencje przyznawania określonych świadczeń z ZFŚS.

Książka przeznaczona jest dla osób administrujących ZFŚS, przedstawicieli związków zawodowych oraz pracowników działów personalnych – zarówno osób odpowiedzialnych za sprawy personalne jak i płacowe.

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “ZFŚS od A do Z w 2009”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.