Płace od A do Z w 2017

168,00 

autor:

Monika Cieślak

stan prawny na: 15 stycznia 2017

ISBN: 978-83-62838-92-9
format: B5
oprawa: miekka
stron: 846

do pobrania:

brak w magazynie

Kategoria:

Opis

Uaktualnione i znacznie rozszerzone wydanie bestsellera z 2016.

Dzięki tej książce Twoja praca stanie się prostsza i naliczanie wynagrodzeń nie sprawi Ci kłopotu!

Na początku autorka omawia szczegółowo nowości wprowadzone w 2017 r.! Wyjaśnia komu i jak naliczać i wypłacać wynagrodzenia zachowując zasady obowiązujące od 1 stycznia 2017 r. związane z minimalną stawką godzinową. Potem przedstawia nowe zasady odliczania kwoty wolnej od podatku. Przedstawia najnowsze indywidualne interpretacje podatkowe oraz interpretacje ZUS.

Następnie przedstawia krok po kroku, technikę naliczania wynagrodzeń. Przedstawia metodę wyliczania poszczególnych obligatoryjnych składników wynagrodzenia tj. wynagrodzenie urlopowe, chorobowe, przestojowe w różnych systemach wynagrodzeń (czasowym: miesięcznym, godzinowym, akordowym, prowizyjnym, mieszanym). Omawia rozbieżności i wątpliwości w zakresie naliczania obligatoryjnych składników wynagrodzenia.

W dalszej części autorka omawia sposób wyliczania wynagrodzenia wypłacanego na podstawie umów cywilno-prawnych (umowy o dzieło, zlecenia, kontraktu menedżerskiego, umowy o praktykę absolwencką, powołania), po czym przechodzi do szczegółowego omówienia kwestii związanych z opodatkowaniem i oskładkowaniem różnych składników wynagrodzenia. Przedstawia i wyjaśnia wszystkie niuanse dotyczące wynagradzania osób, zatrudnionych zarówno na podstawie umowy o pracę jak i na podstawie umów zlecenia.

Wszystkie tematy poruszone w książce zostały bogato zilustrowane przykładowymi obliczeniami, opisem najlepszych stosowanych praktyk oraz wskazaniem najczęściej popełnianych błędów i sposobami ich unikania. Osobny rozdział poświęcony jest kontrolom ZUS i urzędu skarbowego oraz najczęściej popełnianym błędom podczas naliczania płac.