Płace od A do Z w 2020

199,50 

autor:

Monika Cieślak

stan prawny na: 31 stycznia 2020

978-83-62838-88-2
format: B5
oprawa: miekka
stron: 1200

do pobrania:

spis treści

brak w magazynie

Kategoria:

Uaktualnione i znacznie rozszerzone wydanie bestsellera z 2019.

Dzięki tej książce Twoja praca stanie się prostsza i naliczanie wynagrodzeń nie sprawi Ci kłopotu!

Wiele kwestii w zakresie naliczania wynagrodzeń nie jest jednoznacznie uregulowanych w przepisach prawa pracy. Zagadnienia związane z opodatkowaniem świadczeń pracowniczych i wyceną świadczeń w naturze rodzą wiele pytań. Osoby odpowiedzialne za płace szukają wyjaśnienia swoich wątpliwości w fachowej prasie i podczas szkoleń. Książka "Płace od A do Z w 2020" zawiera odpowiedzi na wiele pytań związanych z ustalaniem i naliczaniem wynagrodzeń dla osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę i umów cywilnoprawnych m.in.:

  • jak obliczyć wpłatę do PPK i kiedy opodatkować wpłatę pracodawcy,
  • kiedy pracownikowi przysługują 50% koszty uzyskania?
  • jaką kwotę zajęcia alimentacyjnego należy potrącić z zapłaty zleceniobiorcy?
  • jakie składniki wynagrodzenia należy uwzględniać przy naliczaniu wynagrodzenia za urlop, dodatku i wynagrodzenia za nadgodziny, wynagrodzenia chorobowego?
  • jak opodatkować kwotę wycieczki dla pracowników finansowanej z ZFŚS?

Publikacja zawiera:

  • omówienie nowości na 2020 r, w tym szczegółowo przedstawione są zagadnienia związane z PPK,
  • krótkie omówienie prezentowanych zagadnień,
  • pytania i odpowiedzi uwzględniające najnowsze orzecznictwo oraz pisma urzędowe,
  • przykładowe wyliczenia ukazujące mechanizmy naliczania poszczególnych składników wynagrodzeń z umowy o pracę, zlecenia i innych w 2020.

Autorka - trenerka specjalizująca się w szkoleniach z zakresu naliczania płac, przez kilka lat zbierała pytania zadawane przez uczestników szkoleń. "Płace od A do Z w 2020" zawierają najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi, wzbogacone o przykładowe wyliczenia, przepisy prawne regulujące omawiane kwestie oraz wskazują najczęściej popełniane błędy. Odpowiedzi na pytania uwzględniają nie tylko obowiązujące w 2020 przepisy i stawki, ale także najnowsze interpretacje odpowiednich organów oraz doświadczenie wynikające z wieloletniej praktyki autorki. Nie chcąc unikać tematów trudnych i kontrowersyjnych, autorka poruszyła również zagadnienia, dla których nie ma jednoznacznych rozwiązań w systemie prawnym. W takich sytuacjach wskazano praktykowane rozwiązania, zaznaczając istniejące kontrowersje i wątpliwości. Książka dostarcza szeregu wskazówek na temat interpretacji przepisów prawnych. Jest cennym źródłem wiedzy na temat praktykowanych i doradzanych przez autorkę rozwiązań problemów płacowych.